Nuoroda nukopijuota
Statinio statybos vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos projektų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos darbų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Elektros inžinerinių sistemų inžinierius – sąmatininkas (-ė)
Projekto inžinierinės dalies (elektros) savikainos projektų vadovas
Specialiųjų dalių projektų vadovas (-ė) ŠVOK/VN dalims
Projektų direktorius (-ė) Vilniuje
Garantinio aptarnavimo inžinierius (-ė)
Užbaigtas

Lukiškių aikštės Vilniuje rekonstravimas

Projekto vertė ~ 2 mln.
Darbų pabaiga 2017
Užsakovas Vilniaus miesto savivaldybė

Apie klientą

Vilniaus miesto savivaldybė įsikūrusi Lietuvos pietryčiuose ir valdo 21 seniūniją. Veiklą vykdo, vadovaudamasi pagrindiniais prioritetais: kurti ir įgyvendinti miesto strateginę viziją, teikti kokybiškas paslaugas gyventojams, pritraukti į miestą investicijas, veikti skaidriai, greitai ir būti atvirai gyventojams, svečiams ir investuotojams. Tuo tarpu administracinis centras Vilnius Europos miestų rinkimuose iškovojo net 10 apdovanojimų kaip labiausiai besivystantis miestas. 

Lukiškių aikštė suformuota XIX a. ir ribojasi su Gedimino prospektu, Vasario 16-osios ir J. Tumo-Vaižganto gatvėmis. Per visą gyvavimo laikotarpį aikštė buvo turgaus, renginių vieta, o nuo 1875 m. šalia jos pradėjo kurtis kavinės, restoranai, parduotuvės ir dirbtuvės.

„Infes“ darbai

Lukiškių aikštės rekonstravimo metu buvo išlaikytas urbanistinis vientisumas ir sukurta reprezentatyvi viešoji erdvė. Suprojektuotas patogus judėti takų tinklas, kuris buvo integruotas į esamą infrastruktūrą, įrengtas aikštės erdvių apšvietimas, elektros prijungimas vietos renginiams, pastatyti nauji suoliukai poilsiui, integruotos kitos mažosios architektūros detalės. Taip pat atlikti kiti darbai, kurių dėka sukurta erdvė, atitinkanti visuomenės rekreacijos poreikius. 

Projekto svarba

Lietuvos miestų aikštės jau seniai tapusios traukos centrais – jose verda miestelėnų gyvenimas, lankosi svečiai, vyksta įvairiausi renginiai, o neretai aikštės tampa ir kasdienės rekreacijos vieta. Lukiškių aikštė Vilniuje ilgai laukė savo eilės tapti reprezentatyvia, geriausiomis europietiškomis praktikomis pagrįsta miesto erdve, kurios infrastruktūra būtų pritaikyta realiems lankytojų srautams, o dalis zonų taptų žaliais poilsio kampeliais.  

Rezultatai

Įgyvendinus Lukiškių aikštės rekonstrukciją, ji tapo jaukia vieta poilsiui, kurioje harmoningai deri žaliosios erdvės ir vietos įvairaus pobūdžio renginiams. Miesto gyventojus ir svečius džiugina aktyviam ir pasyviam laisvalaikiui pritaikytos erdvės, renginiams draugiška infrastruktūra, bei aikštėje įrengtas interaktyvus ir analogų Baltijos šalyse neturintis fontanas.

Pasikalbėkime apie jūsų projektą
Susisiekite su mumis