Nuoroda nukopijuota
Statinio statybos vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos projektų vadovas (-ė) Vilniuje
Statybos projektų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos darbų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Projektų savikainos skaičiavimo vadovas (-ė)
Elektros inžinerinių sistemų inžinierius – sąmatininkas (-ė)
Vykdomas

Geto bibliotekos pastato kapitalinio remonto ir tvarkybos darbai

Projekto vertė ~ 9 mln.
Darbų pabaiga 2025 m., IV ketvirtis
Užsakovas Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus

Apie klientą

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus yra vienintelis žydų muziejus Lietuvoje, kviečiantis visuomenę aplankyti Lietuvos žydų dailės, kultūros, istorijos, judaikos ir Holokausto ekspozicijas, dalyvauti vietos ir tarptautiniuose renginiuose bei edukaciniuose užsiėmimuose. Muziejaus misija – drauge atrasti autentišką Lietuvos žydų pasaulį, saugoti paveldą, mokytis iš istorijos ir kurti bendrą ateitį. Muziejaus patalpos yra 20 a. istoriniame pastate, kuriame po Pirmojo pasaulinio karo veikė Žydų teatras, vyko įvairūs kultūriniai ir socialiniai renginiai. 

Istorinė Vilniaus geto biblioteka įsikūrusi Žemaitės g. 4. Pastatui numatytas aktualizavimas, įkuriant Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto memorialinį muziejų. Prieš Antrąjį pasaulinį karą pastate veikė Meficei Haskala biblioteka, o nacių okupacijos metu – Vilniaus geto biblioteka. Pastatas reikšmingas tiek kultūrine prasme, tiek kaip Vilniaus geto vieta, kurioje veikė pogrindžio ginkluoto pasipriešinimo organizacija FPO. Sovietmečiu pastate buvo įkurta mokykla. 

„Infes“ darbai

„Infes“ šį istoriškai reikšmingą pastatą naujam gyvenimui prikels, atlikdama kapitalinio remonto ir tvarkybos darbus. Kadangi pastatas turi itin didelę istorinę vertę, bus taikomi specialiai kultūros objektams remontuoti skirti tvarkybos darbai. Pastato vidus bus šiuolaikiškai atnaujintas, didinant jame būsiančio muziejaus patrauklumą lankytojų akyse. 

Vykdant remonto ir tvarkybos darbus, bus atsižvelgiama į archeologinius ir pastato polichromijos tyrimus, kurių metu rasti autentiški puošybos elementai. taip pat atlikta fotogrametrija. Darbų metu taip pat bus atnaujintas fasadas, išlaikant jo savotiškumą, todėl bibliotekos pastatas taps patrauklesnis lankytojams, praeiviams ir derės prie šalia esančių pastatų. 

Rezultatai

Įgyvendinus numatytus darbus, istorinis Vilniaus geto bibliotekos pastatas kvies lankytojus į Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto memorialinį muziejų. Tiek vilniečiai, tiek miesto svečiai galės atnaujintoje ir sutvarkytoje erdvėje susipažinti su Lietuvos žydų istorija ir to meto gyvenimo ypatybėmis, lankytis ekspozicijose bei apžiūrėti unikalius artefaktus iš geto teritorijos. 

Pasikalbėkime apie jūsų projektą

Susisiekite su mumis