Nuoroda nukopijuota
Statinio statybos vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos projektų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos darbų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Elektros inžinerinių sistemų inžinierius – sąmatininkas (-ė)
Projekto inžinierinės dalies (elektros) savikainos projektų vadovas
Specialiųjų dalių projektų vadovas (-ė) ŠVOK/VN dalims
Projektų direktorius (-ė) Vilniuje
Garantinio aptarnavimo inžinierius (-ė)
Pradedami Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos darbai viršutinėje taurės dalyje, investicijos – apie 8 mln. eurų
Projektai

Pradedami Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos darbai viršutinėje taurės dalyje, investicijos – apie 8 mln. eurų

Pradedami Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos darbai viršutinėje taurės dalyje, į kuriuos bus investuota apie 8 mln. eurų, pranešė Lietuvos radijo ir televizijos centras („Telecentras“).

Pasak „Telecentro“, rekonstrukcijos darbų metu objekto veikla nebus stabdoma, lankytojai bus priimami ir aptarnaujami įprastu režimu.

„Nepaisant vyksiančių statybos ir apdailos darbų TV bokštas visą laiką išliks atviras lankytojams, pramogoms dideliame aukštyje, kultūros ir meno renginiams“, – pranešime teigė „Telecentro“ vadovas Remigijus Šeris.

Nurodoma, jog viršutinėje TV bokšto taurės dalyje pirmiausiai numatoma pilnai įrengti 2 aukštus, esančius virš restorano „Paukščių takas“ –170 m aukštyje turėtų įsikurti 333 kv. m. ploto bistro-baras „Toliai“, iš kurio bus patenkama į 620 kv. m. lauko terasą. Virš jo esančiame aukšte bus įrengta konferencijų salė „Debesys“ ir poilsio zona. Taip pat bus pakeisti visi vidaus infrastruktūriniai įrenginiai aptarnaujantys visus tris aukštus.

Pasak „Telecentro“, planuojama, kad šios naujos TV bokšto erdvės bus atvertos lankytojams ir klientams 2024 metų kovą.

Anot „Telecentro“, vėliau rekonstrukcija persikels į „Paukščių tako“ restoraną ir po juo esančias TV bokšto erdves – bus pakeisti restorano langai, atnaujintas interjeras ir pertvarkyta besisukanti apžvalgos platforma. Ji taps dvigubai platesnė bei pritaikyta judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Nurodoma, jog rekonstrukcijos metu taip pat bus modernizuoti liftai, įrengtas papildomas techninis liftas maisto ir gėrimų tiekimui.

„Telecentras“ nurodo, jog rekonstrukcijos darbus vykdys bendrovės „Infes“, „Schindler Liftas“ ir „Ergolain projektai“. Rangos darbai bus vykdomi pagal bendrovės „Plazma“ parengtą architektūrinį projektą ir įmonės „Aplan“ techninį darbo projektą.

Darbus ketinama baigti 2024 metų rugsėjį.

Vilniaus televizijos bokštas yra aukščiausias Lietuvos pastatas, įtrauktas į Kultūros paveldo registrą. 326 metrų aukščio bokštą kasmet aplanko per 120 tūkst. lankytojų. Tikimasi, kad po rekonstrukcijos jų skaičius sieks 200 tūkst.

Prieš kiek daugiau nei keturis dešimtmečius pastatytas bokštas iki šiol nebuvo kapitaliai remontuotas.

Susiję projektai