Nuoroda nukopijuota
Statinio statybos vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos projektų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos darbų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Elektros inžinerinių sistemų inžinierius – sąmatininkas (-ė)
Projekto inžinierinės dalies (elektros) savikainos projektų vadovas
Specialiųjų dalių projektų vadovas (-ė) ŠVOK/VN dalims
Projektų direktorius (-ė) Vilniuje
Garantinio aptarnavimo inžinierius (-ė)
Užbaigtas

Venclauskių namų rekonstrukcija

Projekto vertė ~ 2,3 mln.
Darbų pabaiga 2020
Užsakovas Šiaulių Aušros muziejus

Apie klientą 

Venclauskių namai-muziejus – daugiafunkcinis istorijos, kultūros pažinimo centras, bendravimo ir laisvalaikio erdvė Šiauliuose. Šis pastatas – išskirtinis tarpukario Lietuvos istorizmo architektūros prabangus gyvenamasis namas, pastatytas 1926 m. O 1991 m. Gražbylė ir Danutė Venclauskaitės namus dovanojo Šiaulių „Aušros“ muziejui su sąlyga, kad pastatas visada bus atviras visuomenei ir jame veiks muziejus. 

„Infes“ darbai

Rekonstrukcijos metu buvo tvarkomas fasadas, pagal rastus raštų fragmentus, atkurtos sienų dekoracijos, išsaugoti ir rūsyje ant sienų kirilica rašyti eilėraščiai, suremontuotas stogas bei pilnai atlikta viso namo rekonstrukcija, įskaitant inžinerines sistemas. Buvo atliekami ir kiti darbai, aplinkos tvarkymas. 

Rezultatai

Venclauskių namuose buvo atnaujinti įspūdingi tarpukario sienų dekorai – skirtingi kiekviename kambaryje. Tai turtinga art nouveau, tautinio stiliaus trafaretinė tapyba, kuri retai sutinkama Lietuvoje. Jų išsaugojimas ypatingai svarbus lietuvos architektūros bei meno istorijai. Išskirtinės architektūros pastatas Šiaulių miesto centre tarpukariu buvo vadinamas baltaisiais rūmais. 

Restauruotame kultūros paveldo objekte pristatomos istorinės parodos, organizuojami renginiai ir edukacijos, veikia atvira skaitykla. Lankytojų laukia ir lauko erdvė – Našlaičių sodas, kuriame vaikai gali pramogauti žaidimo aikštelėje, vyresnieji – tiesiog pailsėti, pabendrauti ar įsitraukti į įvairias edukacines, pramogines veiklas. Taip išpildomas seserų Venclauskaičių noras kviesti visus norinčius aplankyti jų namus.

Pasikalbėkime apie jūsų projektą
Susisiekite su mumis