Nuoroda nukopijuota
Statinio statybos vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos projektų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos darbų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Elektros inžinerinių sistemų inžinierius – sąmatininkas (-ė)
Projekto inžinierinės dalies (elektros) savikainos projektų vadovas
Specialiųjų dalių projektų vadovas (-ė) ŠVOK/VN dalims
Projektų direktorius (-ė) Vilniuje
Garantinio aptarnavimo inžinierius (-ė)
Linkuvos karmelitų vienuolyno ansamblio statybos ir tvarkybos darbai
Vykdomas

Linkuvos karmelitų vienuolyno ansamblio statybos ir tvarkybos darbai

Projekto vertė ~ 3 mln.
Darbų pabaiga 2026 m., IV ketvirtis
Užsakovas Pakruojo rajono savivaldybės administracija ir Kultūros infrastruktūros centras

Apie klientą

Pakruojo rajone esantis Linkuvos karmelitų vienuolynas pastatytas 1689 m. Tačiau po gaisro sudegus mediniam pastatui, viso ansamblio statybos baigtos tik 1773 m. Vienuolynę įsikūrę vienuoliai karmelitai net 200 metų darė didelę įtaką Linkuvos miesteliui – užsiėmė parapijos misijomis, prižiūrėjo renesansinę bažnyčią, prižiūrėjo ligonius, šelpė varginguosius ir dirbo parapijos mokykloje, prižiūrėjo biblioteką. 

„Infes“ darbai

Atliekami fasadų restauravimo, konservavimo ir tinkavimo darbai bei dažymas. Įrenginėjami nauji langai, durys bei inžinerinės sistemos – vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas ir elektros tinklas su vidaus instaliacija bei ryšių sistemomis. 

Pastato viduje atliekami vidaus mūro restauravimo darbai, sienos tinkuojamos ir dažomos. Viduje esančio virenės atkuriamos nuvalant esamą autentišką mūrą nuo suodžių, tuomet mūras restauruojamas ir konservuojamas. Atkuriamas jau sunykęs medinis prieangis, medinės lubos bei grindys, o koridoriuje atstatoma anksčiau buvusi molio plytų danga. Taip pat tvarkomas ir vidinis vienuolyno kiemelis, šventoriaus tvora bei aplinkinis pastato gerbūvis. 

Projekto svarba

Linkuvos karmelitų vienuolyno ansamblis – išskirtinė šventovė šiaurės Lietuvoje, svarbi tiek bendruomenei, tiek kraštą lankantiems keliautojams. Statybos ir tvarkybos darbų metu atrasti istoriniai artefaktai didins visuomenės susidomėjimą, o naujam gyvenimui prikelti ansamblio pastatai leis vienuolynui tapti traukos centru regione. 

Rezultatai

Po restauracijos darbų, vienuolyno ansamblis tarnaus bažnytinėms, kultūrinėms, švietimo ir visuomeninėms reikmėms, o svarbiausia – bus pritaikytas turizmui. Visuomenė turės galimybę susipažinti su vienuolyno istorija ir jame slypinčiais artefaktais. Lankytojams duris atversiantis atnaujintas vienuolyno ansamblis taip pat turės potencialo tapti tokiu pačiu traukos objektu, kaip ir netoliese esantis Pakruojo dvaras.

Pasikalbėkime apie jūsų projektą
Susisiekite su mumis