Nuoroda nukopijuota
Statinio statybos vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos projektų vadovas (-ė) Vilniuje
Statybos projektų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Statybos darbų vadovas (-ė) Klaipėdoje
Projektų savikainos skaičiavimo vadovas (-ė)
Elektros inžinerinių sistemų inžinierius – sąmatininkas (-ė)
Vykdomas

Kultūros paskirties pastato – IX forto Kaune kapitalinis remontas

Projekto vertė ~ 2,5 mln.
Darbų pabaiga 2024 m., I ketvirtis
Užsakovas BĮ Kauno IX forto muziejus

Apie klientą

IX Kauno fortas yra vienas iš Kauno tvirtovės gynybinių įtvirtinimų – valstybės saugomas architektūros ir istorijos paminklas, kuriame nuo 1959 m. veikia muziejus. Fortas pastatytas pagal profesoriaus Konstantino Veličkos 1897 m. projektą.

Šio statinio istorija įdomi – jo statymo darbai buvo vykdyti 1903-1913 m., netrukus prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, fortas išliko beveik nenukentėjęs. Tarpukario laikotarpiu statinys tapo kalėjimų, o nuo 1940 m. – kalinių persiuntimo punktu į SSRS lagerius. Nacių okupacijos metais, čia buvo vykdomos ir masinės žudynės.

Dabar Kauno IX forto muziejus – vieta, kur šeimos, moksleiviai, lankytojų grupės gali susipažinti su istorija bei turiningai praleisti laiką apžiūrinėdami ekspozicijas, apsilankydami čia organizuojamuose renginiuose, minėjimuose bei edukaciniuose užsiėmimuose.  

„Infes“ darbai

Kauno IX forto pastate „Infes“, kartu su kitomis remonto procesuose dalyvaujančiomis įmonėmis, rūpinasi elektrotechnika, šildymo, vėdinimo, kondicionavimo sistemų įrengimu, restauracija bei lauko tinklais.

Projekto svarba

Šis statinys ir muziejus yra labai svarbūs norint išsaugoti šalies istorinį, architektūrinį ir kultūrinį paveldą bei toliau edukuoti visuomenę, suteikti galimybes iš arčiau susipažinti su šalį formavusiais istoriniais įvykiais. Visgi pasenusi, prasta pastato būklė ar aplinka turi įtakos ne tik didesnėms šildymo sąskaitoms, prastesniam energetiniam efektyvumui, bet ir darbuotojų darbo sąlygoms bei lankytojų srautui.

Rezultatai

Po visų atliktų darbų, IX-ojo forto pastatas taps modernesnis, energetiškai efektyvesnis, komfortiškesnis ir labiau atliepiantis šiuolaikinius darbuotojų bei lankytojų poreikius. Čia atsiras naujos erdvės administracijai, kavinė, lankytojų laukimo erdvė, daiktų spintelės bei kitų funkcionalių patalpų, užtikrinančių malonesnį ir patogesnį apsilankymą.

Pasikalbėkime apie jūsų projektą

Susisiekite su mumis