Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykla po renovacijos atgijo naujam gyvenimui!

Mokykla įkurta 1936 m. spalio 1d. Amerikos lietuvio inžinieriaus Lauryno Radziukyno iniciatyva ir lėšomis. Didelė dalis statybinių medžiagų ir inventoriaus – langai, durys, klasių suolai, lentos, parketas, radiatoriai, santechninė įranga – buvo atgabenti iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Pagal L. Radziukyno projektą visus darbus atliko Balkūnų kaimo meistrai.

UAB Infes kolektyvas džiaugiasi galėdami prisidėti prie tokio unikalaus objekto išsaugojimo ir rekonstrukcijos. Mokykla, menanti ne viena dešimtmetį, prieš 26-erius metus įrašyta į Kultūros vertybių sąrašą, todėl labai svarbu išsaugoti mokyklos ar¬chi¬tek¬tū¬rą, kuri žavi aplinkinius savo grožiu ir unikalumu, tuo pačiu prikeliant ją naujam gyvenimui.

Su Alytaus r. savivaldybės administracija buvo pasirašyta statybos darbų rangos sutartis, kurios vertė –1286980 Eur. Atliekant statybos darbus buvo svarbu išlaikyti autentišką interjerą, kuris atitiktų pirmines pastato inžinieriaus idėjas, taip pat išsaugoti senus baldus ir inventorių. Laikantis paveldosaugos reikalavimų, mokykloje atlikti remonto, restauravimo, konservavimo ir avarijos grėsmės pašalinimo darbai. Atnaujinta didžioji salė, koridorius, tambūras, sanitarinis mazgas, sutvarkytos pastato inžinerinės sistemos: šildymo, elektros, vandentiekio, nuotekų, vėdinimo, ir gaisrinės signalizacijos.

2020-10-09T12:22:54+02:00